AT0805DRD07137KL Yageo
  • Part Number: AT0805DRD07137KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 137K OHM 0.5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AT0805DRD07137KL Yageo
    AT0805DRD07137KL Yageo
    AT0805DRD07137KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AT0805DRD07137KL is described as RES SMD 137K OHM 0.5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE