AT0603DRE0797R6L Yageo
  • Part Number: AT0603DRE0797R6L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 97.6 OHM 0.5% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AT0603DRE0797R6L Yageo
    AT0603DRE0797R6L Yageo
    AT0603DRE0797R6L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AT0603DRE0797R6L is described as RES SMD 97.6 OHM 0.5% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE