AT0603DRE07953RL Yageo
  • Part Number: AT0603DRE07953RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 953 OHM 0.5% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AT0603DRE07953RL Yageo
    AT0603DRE07953RL Yageo
    AT0603DRE07953RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AT0603DRE07953RL is described as RES SMD 953 OHM 0.5% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM