AT0603BRD0710R7L Yageo
  • Part Number: AT0603BRD0710R7L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 10.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AT0603BRD0710R7L Yageo
    AT0603BRD0710R7L Yageo
    AT0603BRD0710R7L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AT0603BRD0710R7L is described as RES SMD 10.7 OHM 0.1% 1/10W 0603. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"