AF0805FR-0756RL Yageo
  • Part Number: AF0805FR-0756RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 56 OHM 1% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AF0805FR-0756RL Yageo
    AF0805FR-0756RL Yageo
    AF0805FR-0756RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AF0805FR-0756RL is described as RES SMD 56 OHM 1% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"