AF0201FR-0722KL Yageo
  • Part Number: AF0201FR-0722KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 22K OHM 1% 1/20W 0201
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AF0201FR-0722KL Yageo
    AF0201FR-0722KL Yageo
    AF0201FR-0722KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AF0201FR-0722KL is described as RES SMD 22K OHM 1% 1/20W 0201. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    View
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE