AF0201FR-07226KL Yageo
  • Part Number: AF0201FR-07226KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 226K OHM 1% 1/20W 0201
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AF0201FR-07226KL Yageo
    AF0201FR-07226KL Yageo
    AF0201FR-07226KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AF0201FR-07226KL is described as RES SMD 226K OHM 1% 1/20W 0201. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    View
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    View
    Knowles
    WAX PROTECTION
    Knowles
    EMC
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK