AF0201FR-0720RL Yageo
  • Part Number: AF0201FR-0720RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 20 OHM 1% 1/20W 0201
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AF0201FR-0720RL Yageo
    AF0201FR-0720RL Yageo
    AF0201FR-0720RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AF0201FR-0720RL is described as RES SMD 20 OHM 1% 1/20W 0201. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19"3U 84HP 175MM
    View
    Vector
    CARD RACK 5.25X19X12 SNAPIN PLAS
    Vector
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS