AC2512JK-0751RL Yageo
  • Part Number: AC2512JK-0751RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 51 OHM 5% 1W 2512
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AC2512JK-0751RL Yageo
    AC2512JK-0751RL Yageo
    AC2512JK-0751RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AC2512JK-0751RL is described as RES SMD 51 OHM 5% 1W 2512. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    View
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM