AC1210JR-0716RL Yageo
  • Part Number: AC1210JR-0716RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 16 OHM 5% 1/2W 1210
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AC1210JR-0716RL Yageo
    AC1210JR-0716RL Yageo
    AC1210JR-0716RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AC1210JR-0716RL is described as RES SMD 16 OHM 5% 1/2W 1210. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"