AC1210FR-0719K1L Yageo
  • Part Number: AC1210FR-0719K1L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 19.1K OHM 1% 1/2W 1210
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AC1210FR-0719K1L Yageo
    AC1210FR-0719K1L Yageo
    AC1210FR-0719K1L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AC1210FR-0719K1L is described as RES SMD 19.1K OHM 1% 1/2W 1210. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"