AC1210FR-0711KL Yageo
  • Part Number: AC1210FR-0711KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 11K OHM 1% 1/2W 1210
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AC1210FR-0711KL Yageo
    AC1210FR-0711KL Yageo
    AC1210FR-0711KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AC1210FR-0711KL is described as RES SMD 11K OHM 1% 1/2W 1210. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V N
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM