AA0201FR-07820RL Yageo
  • Part Number: AA0201FR-07820RL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 820 OHM 1% 1/20W 0201
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AA0201FR-07820RL Yageo
    AA0201FR-07820RL Yageo
    AA0201FR-07820RL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AA0201FR-07820RL is described as RES SMD 820 OHM 1% 1/20W 0201. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE