AA0201FR-0766R5L Yageo
  • Part Number: AA0201FR-0766R5L
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 66.5 OHM 1% 1/20W 0201
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AA0201FR-0766R5L Yageo
    AA0201FR-0766R5L Yageo
    AA0201FR-0766R5L is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AA0201FR-0766R5L is described as RES SMD 66.5 OHM 1% 1/20W 0201. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE