AA0201FR-07499KL Yageo
  • Part Number: AA0201FR-07499KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 499K OHM 1% 1/20W 0201
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AA0201FR-07499KL Yageo
    AA0201FR-07499KL Yageo
    AA0201FR-07499KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AA0201FR-07499KL is described as RES SMD 499K OHM 1% 1/20W 0201. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1060-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    View
    PLUG AUTO W/2 SOCKETS W/LED&FUSE
    PLUG 12V AUTO LED SW FUSE CE
    CIGARETTE PLUG PLASTIC BODY
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    AUTO 12V SOCKET W/12V CAP
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    PLUG AUTO PWR GRN
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE