AA0201FR-07475KL Yageo
  • Part Number: AA0201FR-07475KL
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 475K OHM 1% 1/20W 0201
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about AA0201FR-07475KL Yageo
    AA0201FR-07475KL Yageo
    AA0201FR-07475KL is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. AA0201FR-07475KL is described as RES SMD 475K OHM 1% 1/20W 0201. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"