9T08052A1003DAHFT Yageo
  • Part Number: 9T08052A1003DAHFT
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 100K OHM 0.5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about 9T08052A1003DAHFT Yageo
    9T08052A1003DAHFT Yageo
    9T08052A1003DAHFT is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. 9T08052A1003DAHFT is described as RES SMD 100K OHM 0.5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    View
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK