9C08052A1R20JGHFT Yageo
  • Part Number: 9C08052A1R20JGHFT
  • Manufacturer Name: Yageo
  • Description: RES SMD 1.2 OHM 5% 1/8W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about 9C08052A1R20JGHFT Yageo
    9C08052A1R20JGHFT Yageo
    9C08052A1R20JGHFT is manufactured by Yageo and is categorized in the SMD Chip Resistors category. 9C08052A1R20JGHFT is described as RES SMD 1.2 OHM 5% 1/8W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Yageo
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    View
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL