Y09590R07000F9L Vishay Foil Resistors / Vishay Precision
  • More about Y09590R07000F9L Vishay Foil Resistors / Vishay Precision
    Y09590R07000F9L is manufactured by Vishay Foil Resistors / Vishay Precision and is categorized in the Through Hole Resistors category. Y09590R07000F9L is described as RES 0.07 OHM 10W 1% RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.