Y001310R8600B0L Vishay Foil Resistors / Vishay Precision
  • More about Y001310R8600B0L Vishay Foil Resistors / Vishay Precision
    Y001310R8600B0L is manufactured by Vishay Foil Resistors / Vishay Precision and is categorized in the Through Hole Resistors category. Y001310R8600B0L is described as RES 10.86 OHM 2W 0.1% RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay Foil Resistors / Vishay Precision
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"