RWR89S2551FSBSL Vishay /Dale
  • More about RWR89S2551FSBSL Vishay /Dale
    RWR89S2551FSBSL Vishay /Dale
    RWR89S2551FSBSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RWR89S2551FSBSL is described as RES 2.55K OHM 3W 1% WW AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"