RNC60J1762BSB14 Vishay /Dale
  • More about RNC60J1762BSB14 Vishay /Dale
    RNC60J1762BSB14 Vishay /Dale
    RNC60J1762BSB14 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RNC60J1762BSB14 is described as RES 17.6K OHM 1/4W .1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"