RNC55H2152FSBSL Vishay /Dale
  • More about RNC55H2152FSBSL Vishay /Dale
    RNC55H2152FSBSL Vishay /Dale
    RNC55H2152FSBSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RNC55H2152FSBSL is described as RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay /Dale
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"