RNC50J8160BSRSL Vishay /Dale
  • More about RNC50J8160BSRSL Vishay /Dale
    RNC50J8160BSRSL Vishay /Dale
    RNC50J8160BSRSL is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RNC50J8160BSRSL is described as RES 816 OHM 1/10W .1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"