RNC50J2551FSRE6 Vishay /Dale
  • More about RNC50J2551FSRE6 Vishay /Dale
    RNC50J2551FSRE6 Vishay /Dale
    RNC50J2551FSRE6 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RNC50J2551FSRE6 is described as RES 2.55K OHM 1/10W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay /Dale
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19"3U 84HP 175MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X12 SNAPIN PLAS
    View
    Vector
    CARD RACK EIA W/BACKPLN 8POS