RN55C1041BB14 Vishay /Dale
  • More about RN55C1041BB14 Vishay /Dale
    RN55C1041BB14 Vishay /Dale
    RN55C1041BB14 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RN55C1041BB14 is described as RES 1.04K OHM 1/8W .1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"