RN50C40R2FB14 Vishay /Dale
  • More about RN50C40R2FB14 Vishay /Dale
    RN50C40R2FB14 Vishay /Dale
    RN50C40R2FB14 is manufactured by Vishay /Dale and is categorized in the Through Hole Resistors category. RN50C40R2FB14 is described as RES 40.2 OHM 1/20W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Vishay /Dale
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE