SIT8208AC-33-33S-24.000000Y SiTIME
  • Part Number: SIT8208AC-33-33S-24.000000Y
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 5032, 50PPM, 3.3V, 2
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT8208AC-33-33S-24.000000Y SiTIME
    SIT8208AC-33-33S-24.000000Y is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT8208AC-33-33S-24.000000Y is described as 20 TO 70C, 5032, 50PPM, 3.3V, 2. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED