SIT2001BC-S2-33E-54.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT2001BC-S2-33E-54.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS SMD
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT2001BC-S2-33E-54.000000G SiTIME
    SIT2001BC-S2-33E-54.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT2001BC-S2-33E-54.000000G is described as OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS SMD. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    STANDOFF W/POST
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    View
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    Serpac
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"