SIT1602BI-81-33N-10.000000Y SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-81-33N-10.000000Y
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 7050, 20PPM, 3.3V, 1
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-81-33N-10.000000Y SiTIME
    SIT1602BI-81-33N-10.000000Y is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-81-33N-10.000000Y is described as 40 TO 85C, 7050, 20PPM, 3.3V, 1. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    View
    SIDE ELEMENT
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)