SIT1602BI-81-30N-54.000000Y SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-81-30N-54.000000Y
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 7050, 20PPM, 3.0V, 5
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-81-30N-54.000000Y SiTIME
    SIT1602BI-81-30N-54.000000Y is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-81-30N-54.000000Y is described as 40 TO 85C, 7050, 20PPM, 3.0V, 5. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED