SIT1602BI-81-18N-24.576000T SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-81-18N-24.576000T
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 7050, 20PPM, 1.8V, 2
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-81-18N-24.576000T SiTIME
    SIT1602BI-81-18N-24.576000T is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-81-18N-24.576000T is described as 40 TO 85C, 7050, 20PPM, 1.8V, 2. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    View
    Energizer
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V