SIT1602BI-72-33N-66.666660G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-72-33N-66.666660G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 2016, 25PPM, 3.3V, 6
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-72-33N-66.666660G SiTIME
    SIT1602BI-72-33N-66.666660G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-72-33N-66.666660G is described as 40 TO 85C, 2016, 25PPM, 3.3V, 6. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    POWER SUPPLY CODING KEY
    View
    Schroff
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT