SIT1602BI-72-18S-48.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-72-18S-48.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: OSC MEMS 48.0000MHZ LVCMOS SMD
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-72-18S-48.000000G SiTIME
    SIT1602BI-72-18S-48.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-72-18S-48.000000G is described as OSC MEMS 48.0000MHZ LVCMOS SMD. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT