SIT1602BI-72-18E-10.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-72-18E-10.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 2016, 25PPM, 1.8V, 1
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-72-18E-10.000000G SiTIME
    SIT1602BI-72-18E-10.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-72-18E-10.000000G is described as 40 TO 85C, 2016, 25PPM, 1.8V, 1. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    View
    Schroff
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY