SIT1602BI-71-XXE-66.666600G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-71-XXE-66.666600G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 2016, 20PPM, 2.25V-3
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-71-XXE-66.666600G SiTIME
    SIT1602BI-71-XXE-66.666600G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-71-XXE-66.666600G is described as 40 TO 85C, 2016, 20PPM, 2.25V-3. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE, NYLON
    View
    Schroff
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"