SIT1602BI-71-18E-33.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-71-18E-33.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 2016, 20PPM, 1.8V, 3
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-71-18E-33.000000G SiTIME
    SIT1602BI-71-18E-33.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-71-18E-33.000000G is described as 40 TO 85C, 2016, 20PPM, 1.8V, 3. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE