SIT1602BI-71-18E-31.250000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-71-18E-31.250000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 2016, 20PPM, 1.8V, 3
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-71-18E-31.250000G SiTIME
    SIT1602BI-71-18E-31.250000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-71-18E-31.250000G is described as 40 TO 85C, 2016, 20PPM, 1.8V, 3. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG