SIT1602BI-71-18E-27.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-71-18E-27.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 2016, 20PPM, 1.8V, 2
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-71-18E-27.000000G SiTIME
    SIT1602BI-71-18E-27.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-71-18E-27.000000G is described as 40 TO 85C, 2016, 20PPM, 1.8V, 2. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    View
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE
    Vector
    PANEL FILLER 3UX4HP ASSEMBLY
    EMC GASKET VERTICAL 6U VERSION 2
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK