SIT1602BI-33-33N-3.570000X SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-33-33N-3.570000X
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 5032, 50PPM, 3.3V, 3
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-33-33N-3.570000X SiTIME
    SIT1602BI-33-33N-3.570000X is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-33-33N-3.570000X is described as 40 TO 85C, 5032, 50PPM, 3.3V, 3. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    View
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH