SIT1602BI-11-30N-74.250000D SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-11-30N-74.250000D
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 2520, 20PPM, 3.0V, 7
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-11-30N-74.250000D SiTIME
    SIT1602BI-11-30N-74.250000D is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-11-30N-74.250000D is described as 40 TO 85C, 2520, 20PPM, 3.0V, 7. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"