SIT1602BI-11-28S-32.768000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-11-28S-32.768000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 2520, 20PPM, 2.8V, 3
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-11-28S-32.768000G SiTIME
    SIT1602BI-11-28S-32.768000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-11-28S-32.768000G is described as 40 TO 85C, 2520, 20PPM, 2.8V, 3. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    View
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM