SIT1602BI-11-28S-20.000000G SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-11-28S-20.000000G
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 2520, 20PPM, 2.8V, 2
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-11-28S-20.000000G SiTIME
    SIT1602BI-11-28S-20.000000G is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-11-28S-20.000000G is described as 40 TO 85C, 2520, 20PPM, 2.8V, 2. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE