SIT1602BI-11-28N-40.500000D SiTIME
  • Part Number: SIT1602BI-11-28N-40.500000D
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -40 TO 85C, 2520, 20PPM, 2.8V, 4
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BI-11-28N-40.500000D SiTIME
    SIT1602BI-11-28N-40.500000D is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BI-11-28N-40.500000D is described as 40 TO 85C, 2520, 20PPM, 2.8V, 4. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED