SIT1602BC-83-33N-48.000000X SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-83-33N-48.000000X
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 7050, 50PPM, 3.3V, 4
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-83-33N-48.000000X SiTIME
    SIT1602BC-83-33N-48.000000X is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-83-33N-48.000000X is described as 20 TO 70C, 7050, 50PPM, 3.3V, 4. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK