SIT1602BC-83-33N-38.400000X SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-83-33N-38.400000X
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 7050, 50PPM, 3.3V, 3
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-83-33N-38.400000X SiTIME
    SIT1602BC-83-33N-38.400000X is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-83-33N-38.400000X is described as 20 TO 70C, 7050, 50PPM, 3.3V, 3. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    View
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"