SIT1602BC-83-33N-33.300000X SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-83-33N-33.300000X
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 7050, 50PPM, 3.3V, 3
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-83-33N-33.300000X SiTIME
    SIT1602BC-83-33N-33.300000X is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-83-33N-33.300000X is described as 20 TO 70C, 7050, 50PPM, 3.3V, 3. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by SiTIME
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAAA
    View
    Energizer
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM