SIT1602BC-83-18N-48.000000X SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-83-18N-48.000000X
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 7050, 50PPM, 1.8V, 4
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-83-18N-48.000000X SiTIME
    SIT1602BC-83-18N-48.000000X is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-83-18N-48.000000X is described as 20 TO 70C, 7050, 50PPM, 1.8V, 4. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    Essentra Components
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"