SIT1602BC-82-28S-19.200000X SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-82-28S-19.200000X
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 7050, 25PPM, 2.8V, 1
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-82-28S-19.200000X SiTIME
    SIT1602BC-82-28S-19.200000X is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-82-28S-19.200000X is described as 20 TO 70C, 7050, 25PPM, 2.8V, 1. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE