SIT1602BC-81-33E-19.200000Y SiTIME
  • Part Number: SIT1602BC-81-33E-19.200000Y
  • Manufacturer Name: SiTIME
  • Description: -20 TO 70C, 7050, 20PPM, 3.3V, 1
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about SIT1602BC-81-33E-19.200000Y SiTIME
    SIT1602BC-81-33E-19.200000Y is manufactured by SiTIME and is categorized in the General Oscillators category. SIT1602BC-81-33E-19.200000Y is described as 20 TO 70C, 7050, 20PPM, 3.3V, 1. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM